Back to top

Gadżety dla pracowników – czy potrzebne są Twojej firmie?

Gadżety reklamowe zwykle kojarzymy z drobnymi upominkami wręczanymi klientom w każdym punkcie jego styku z marką – podczas targów, zakupów czy spotkań. Stanowią one nieodłączny element strategii budowania wizerunku firmy. Często jednak zapominamy, że pracownicy też powinni otrzymywać gadżety firmowe, bowiem nie jest to tylko miły gest, ale także niesie za sobą korzyści dla właściciela.

Po pierwsze… motywacja i więź
Przede wszystkim gadżety firmowe dla pracowników to wspaniała okazja, by docenić ich wkład i zaangażowanie w budowanie marki i zachęcić do jeszcze lepszej pracy w przyszłości. Za sprawą gadżetów i prezentów firmowych mają szansę budować się pozytywne relacje z pracownikami, jak i wzmacniana jest ich lojalność, co z kolei przekłada się na atmosferę w pracy sprzyjającą efektywnemu działaniu całego zespołu.

Po drugie… rozpoznawalność marki 

Popularnym gadżetem firmowym dla pracowników jest odzież – od koszulek, przez czapki i szaliki, aż po torby i torebki z logo. Oprócz oczywistych zalet jak po prostu schludny wizerunek pracowników i profesjonalny wygląd przed klientami, odzież firmowa może stanowić bardzo skuteczną formę reklamy. Pracownicy przebywający poza siedzibą firmy ubrani w odzież z firmowym logo podnoszą świadomość konsumentów o marce, wzbudzają pozytywne skojarzenia i zwiększają rozpoznawalność.

Po trzecie… lepszy start
Gadżety firmowe to również dobry sposób na rozładowanie napięcia przez nowych, dopiero zaczynających przygodę z Twoją firmą pracowników. Początkowy etap zaznajamiania się ze strukturą firmy, współpracownikami i zakresem obowiązków jest szczególnie stresujący, dlatego polecamy przygotowanie tzw. welcome box’u dla każdego nowego pracownika. Jest to pakiet gadżetów i akcesoriów otrzymywany w pierwszym dniu pracy. W takim zestawie mogą znaleźć się tradycyjne akcesoria piśmiennicze i biurowe z logo firmy, elektronika, plecaki lub torby bądź też bardziej spersonalizowane podarunki, jak np. kubki firmowe z imieniem pracownika.

Niezależnie od tego czy budżet na firmowe gadżety jest wyższy czy niższy, pamiętaj by zadbać o upominki dla pracowników. Nawet te najdrobniejsze sprawią wiele radości, zmotywują do działania i pomogą w budowaniu pozytywnej relacji.

Post a comment